Ürünlerimiz

HAVA STERİLİZATÖRÜ   (#HS-01)

TL 6.500,00
KDV Dahil
Ürün Kodu : HS-01
Açıklama
  • Ortamdaki havayı tüm mikroorganizmalardan arındırır.
  • Rufus Hava Sterilizatöründe kullanılan UV-C lambalar 254 nm dalga boyundadır. Bu dalga boyu mikroorganizmaların DNA yapısını %99 oranında bozarak her türlü mikroorganizmaları yok eder.
  • Cihaz tasarımı sayesinde UV-C ışınları ortama yayılmaz. Bulunduğu ortamdaki insan sağlığına zararsızdır. Ortamda bulunurken de cihazı güvenle çalıştırabilirsiniz.
  • Portatiftir, minimum alan kaplar, herhangi bir yere konulabilir veya duvara monte edilebilir.
  • Sterilizasyon UV-C ışınları ile sağlandığından ortamda ve yüzeyde kimyasal kalıntı bırakmaz. Korozif madde oluşumu yoktur.
  • UV-C lambalar ile yapılan sterilizasyon tamamen fiziksel bir süreçtir ve hiçbir ek madde kullanımı gerektirmez.
  • Kullanılan UV-C lambalar ozon gazı üretmez.
  • Kullanılan UV-C lambalar tüm dünyada UV-C lambaların en güvenilir olan firmaları Philips ve Osram firmalarının tüm dünyada yüzlerce testten geçerek kabul görmüş lambalarıdır.

 

KULLANIM ALANI: Konut, işyeri, ofis, spor salonları, güzellik salonları, manikür pedikür salonları, kuaför ve berberler, oteller, okullar ve derslikler, kreşler, eczaneler, saç ekim merkezleri, poliklinikler, mağazalar gibi tüm kapalı alanlarda kullanılabilir.

Etkili kullanım alanı tek bir hava sterilizatörü için 05 – 45 m² büyüklüğe sahip alanlardır.

 

UVC sistemlerinin çalışma prensibi:

Mikroorganizmalar UV-C dalga boyunu kolayca absorbe eden basit organik yapılardır. Bir mikrobun DNA’sı (Deoksiribo Nükleik asit) zayıf moleküler bağları nedeniyle olumsuz olarak etkilenmeye başlar. Birkaç saniye içerisinde DNA’da onarılmaz hasar meydana gelir. Mikrobun genetik talimatlarını kaybetmesi mikrobun ölmesine ve/veya çoğalamamasına neden olur. UVC ışınına maruz kaldıklarında küf ve bazı bakterilerde ani hücre ölümü gerçekleşmeyebilir ama bunlar gayri faal hale gelirler. Gayri faal halde olan mikroplarda bazı biyolojik aktivite hala var olabilir. Ama hücrelerde çoğalma mümkün olamayacaktır. Dolayısıyla mikroplar çoğalamayacak ve etkisiz hale geleceklerdir.

 

Sterilizasyonda gerçekten UVC ışınlar etkili midir?

NIOSH, OSHA, CDC, GSA, EPA gibi kuruluşların yaptığı çalışmalar, üniversitelerin yaptığı araştırmalar UVC ışınlarının sterilizasyon ve dezenfeksiyonda son derece etkili olduğunu göstermektedir. ARTI ve Battelle gibi bağımsız laboratuvarlar da araştırmalarında aynı yönde sonuçlara ulaşmışlardır. 

Renk Seçiniz :
Taksit Seçenekleri;
19 / 1 - 19
19 / 1 - 19
Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.rufus.com.tr sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2024